Blog

Aktuality z oboru o nás

CHCI POPTAT SLUŽBY

Překlady montážních návodů

Překlady montážních návodů k optomechanickým přístrojům

Podrobný a zejména srozumitelný návod je v případě technologických výrobních firem nezbytností. O to více, pokud jde o složitý optomechanický přístroj, jehož montáž vyžaduje jistou dávku znalostí a praktických zkušeností. Naši překladatelé si však bez problémů poradí i s takovým typem překladů.

Jeden z našich významných zákazníků, rakouská nadnárodní společnost, se na nás pravidelně spoléhá při překladu montážních návodů svých přístrojů z němčiny do češtiny. Montáž optomechanických přístrojů není jednoduchou záležitostí a proto přehledný a detailní návod je více než potřebný.

Zákazník požaduje, aby byly návody dvojjazyčné, přičemž německá a slovenská verze návodu musí být paralelně. Proto ještě před samotným překladem upraví grafik dokument tak, aby po překladu byly německá a slovenská verze montážního návodu vedle sebe.

Po grafikovi se už práce chopí náš překladatel. V tomto případě je velmi důležité, aby překladatel dodržel zavedenou terminologii a přesnost některých výrazů. Tím je zajištěna maximální srozumitelnost návodu a nedochází k žádným zkomoleninám.

Výsledkem je dokument s montážním návodem, ve kterém mají úplně stejné montážní instrukce německy i česky mluvící pracovníci zákazníka, a navíc vedle sebe.

18 367
objednávek
242 661
normostran
5 944
zákazníků