Blog

Aktuality z oboru o nás

CHCI POPTAT SLUŽBY

Překlady sportovních textů

Překlad pamětní publikace se sportovní tématikou včetně předtiskové korektury

Různorodost textů, se kterými se setkáváme při poskytování překladatelských služeb, je prakticky bezmezná. Minulý měsíc jsme se věnovali tématu, která určitě rozproudí krev v žilách nejednomu fotbalovému fanouškovi.

Jednalo se o překlad pamětní publikace do polského, italského a německého jazyka o slavném a populárním fotbalovém klubu FC Barcelona. Jelikož se jednalo o dokument, který byl určen do tisku, pro klienta jsme zajistili i důkladnou předtiskovou korekturu dalšími korektory rodilými mluvčími. Ti zkontrolovali rozdělení slov, mezery mezi slovy, upřesnily některé formulace a opravily překlepy či chyby vzniklé při přepisu textu do tiskové podoby tak, aby výsledkem byla precizně zpracovaná publikace.

Překlad tohoto textu s fotbalovou tématem byl zvlášť velkým potěšením pro našeho kolegu, překladatele rodilého mluvčího italštiny, který je opravdu velkým fotbalovým fanouškem. Probudil v něm i fanouškovskou vášeň, vždyť k sportu emoce jednoznačně patří. Při překladech je ale potřebné zachovat chladnou hlavu a postupovat maximálně profesionálně.

18 367
objednávek
242 661
normostran
5 944
zákazníků